زیبایی را با ما تجربه کنید

  • 02126359877

روکش Pfm

روکش pfm
این نوع روکش از نوع روکش های سرامیکی فلزی است که بخش زیری فلزی است که استحکام روکش را فراهم می کند و بخش رویی سرامیکی بوده و زیبایی را فراهم می کند. در این نوع روکش ها جنس فلز معمولا نیکل و کروم می باشدکه استحکام بالایی دارد و سازگاری مناسبی با دندان ها دارد.

 

یکی از مشکلات این نوع روکش ها که در بعضی از افراد ممکن است اتفاق بیفتد حساسیت فرد به آلیاژ فلز اینگونه روکش ها استکه امکان دارد لبه لثه به دلیل آلرژی تغییر رنگ بدهداین امر در همه افراد دیده نمی شود. از نظر زیبایی نسبت به روکش های سرامیکی و زیرکونیا زیبایی کمتری دارد ولی استحکام و مقاومت بالایی دارد که این امر باعث می شود ترجیحا این نوع روکش ها در دندان های خلفی بیشتر استفاده شود. از لحاظ هزینه نسبت به روکش های زیرکونیا هزینه پایین تری داشته و هم در روکش های تک دندان و هم در بریج قابل استفاده می باشد.

معمولا فرایند روکش گذاری دندان در دو مرحله صورت می گیرد زیرا بایستی ابتدا دندان جهت این امر آماده سازی شده باشد، سپس روکش گذاری دندانی صورت گیرد. دندانپزشک دندان ترمیم شده را قالب گیری نموده واقدام به روکش گذاری بر روی آن می نماید. روکش های دندانی بصورت دو نوع موقت و دایمی مورد استفاده قرار می گیرد. دندانپزشک ابتدا برروی دندان ترمیم شده روکش موقت تعبیه می نماید ، سپس روکش دایمی ایجاد شده و نصب صورت می گیرد.

 

جهت انتخاب نوع روکش بیمار می تواند نقطه نظرات خود را به دندانپزشک انتقال دهد. به عنوان مثال بیمار با بررسی تفاوت قیمت بین انواع روکشها میتواند نوع روکش را به دندانپزشک خود پیشنهاد کند. اما بهترین نوع روکشها در حال حاضر روکش های زیرکونیا است. با این روکشها میتوان زیبایی و لبخند زیبا را به افراد هدیه کرد. نوع روکش تنها عامل اصلی نیست، بلکه مرکزی که این روکشها را تهیه میکند نیز مهم است.

براي دريافت هزينه خدمات انواع روکش ها مي توانيد با شماره هاي مطب با ما در ارتباط باشيد.

اینستاگرام

به روزترین مطالب دندانپزشکی

ساعت کاری مطب

روزهای زوج 10:00 تا 20:00

تهران سعادت آباد

میدان کتاب، بلوار فرحزادی، بعد از اریکه ایرانیان، نبش کوچه ایرانی (بانک سرمایه)، ساختمان مروارید، پلاک52، طبقه سوم

گرفتن وقت اینترنتی

[email protected]