زیبایی را با ما تجربه کنید

  • 02126359877

خدمات زیبایی

خدمات زیبایی
در اجزای صورت، زیبایی دندان و لبخند نقشی اساسی دارد. وجود هماهنگی بین این دو از اصول زیبایی است. دندان های مرتب، طول دندانهای بلندتر، زیبایی لثه، سفیدی و براقیت دندان، وجود تناسب بین لب ها و دندان ها همگی نشانه ی زیبایی دندان و لبخند ایده ال است. جهت اصلاح طرح لبخند برای بدست آوردن لبخند زیبا گاهی نیاز به تغییراتی در فرم لثه ها، فاصله دندان ها، طول و ارتفاع تاج دندان و روش های مرسوم سفید کردن دندان و… دارد. وجود هماهنگی بین اجزاء لبخند در اصلاح طرح لبخند هدف قرار می گیرد. زیرا هماهنگی میان اجزاء صورت به ویژه دهان، شکل و رنگ اجزاء دهان و… باعث لبخند زیبا برای افراد می شود. وظیفه دندانپزشک زیبایی شناخت این روابط و ایجاد آن برای بدست آوردن لبخندی زیبا برای فرد می باشد.
درخشندگی و سفیدی دندان ها منجر به جوان نشان داده شدن چهره فرد می شود و دندان تیره و رنگ پریده چهره فرد را مسن تر نشان می دهد. در استفاده از مواد آمالگام و کامپوزیتی، جهت پر کردن دندان بهتر است از مواد سفید استفاده کرد. سفید کردن دندان در دندانپزشکی به روش بلیچینگ صورت می گیرد. در بلیچینگ از مواد شیمیایی جهت سفید کردن استفاده می شود.
افتادگی دندان و نقص در تعداد دندان ها نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر زیبایی است. کمبود دندان ها را می توان در مواردی با استفاده از ایمپلنت جبران کرد و در موارد بی دندانی کامل با استفاده از پروتز کامل یا پروتز کامل متکی بر ایمپلنت جبران کرد. برای داشتن لبخند زیبا بافت لثه، نمای دندان و عرض دندانها، فواصل بین دندانی و رنگ دندانها و… مورد درمان قرار می گیرند. اندازه و طول دندان ها از اصول بنیادی زیبایی شناسی است. بطور کلی هر چه دندان ها بیشتر در معرض دید باشد چهره زیبا تر نشان داده می شود. طول دو دندان بالایی باید بیشتر از دندان های دیگر باشد و باید نسبت های طلایی بین دندانها برای این مهم برقرار شود. کوتاه شدن طول دندان باعث کاهش زیبایی شود. سفید بودن و براق بودن دندانها باعث ظاهر زیبا برای فرد می شود. درمانهای متداول جهت سفید کردن دندان بلیچینگ یا استفاده از روکش های دندانی می باشد. روکش های دندان دسته بندی متفاوتی داشته و از جنس های سرامیکی و فلزی و زیرکونیا و… می باشند. پر کردن دندانها با کامپوزیتهای همرنگ دندان نیز باعث لبخند زیبا در فرد می شود. رعایت نسبت مناسب لثه ها در هنگام لبخند زدن بسیار مهم است. به طور کلی لبخند زیبا، لبخندی است که حداکثر ۲ میلیمتر از لثه ها درآن نمایان باشد. در صورت عدم تناسب مناسب لثه ها نیاز به درمانهای زیبایی لثه ضروری است. سلامت لثه نقش بسزایی در لبخند زیبا دارد. اصلاح طرح لبخند بدون داشتن لثه سالم کاری غیر ممکن است. لثه سالم صورتی رنگ بوده و فاقد هر گونه تورم و بیماری های رایج لثه است. حتی بیمارانی که دچار دندان قروچه هستن قبل از اصلاح طرح لبخند بایستی درمان شوند. تاج دندان در مواردی که دچار شکست یا ترک شده باشد نیاز به ترمیم توسط روکش دندان است. روکش های مورد استفاده انواع مختلفی در دندانپزشکی دارند که روکش های سرامیکی و زیرکونیا مناسب ترین روکش دندان برای طراحی لبخند و بدست آوردن لبخند زیبا هستند. مصرف دخانیات از جمله علل تغییر رنگ و پوسیدگی دندانی محسوب می شود که باعث رنگ نامطلوب روی دندانها می شود. با ترک سیگار به درمان طراحی لبخند کمک فراوانی می شود که داشتن لبخند زیبا برای فرد بسیار لذت بخش تر است.

با روش های زیر می توان به اصلاح طرح لبخند اقدام نمود:
* سفید کردن دندان و بلیچینگ
* لمینت یا لامینیت
* ارتودنسی
* روکش های فول سرامیک
* روکش های زیرکونیا
* جراحی های زیبایی لثه
* ایمپلنت دندان
* و…

برای دریافت هزینه خدمات زیبایی می توانید با شماره های مطب با ما در ارتباط باشید

اینستاگرام

به روزترین مطالب دندانپزشکی

ساعت کاری مطب

روزهای زوج 10:00 تا 20:00

تهران سعادت آباد

میدان کتاب، بلوار فرحزادی، بعد از اریکه ایرانیان، نبش کوچه ایرانی (بانک سرمایه)، ساختمان مروارید، پلاک52، طبقه سوم

گرفتن وقت اینترنتی

[email protected]